אומנות טבע והשראה – הפעם סרילנקה  

בביקורי בסרילנקה מצאתי שמורות טבע יפיפיות, חופי ים מרהיבים, מקדשים בודהיסטים אקזוטים, בתי מלון מעוצבים ונעימים וגם אמנות וכמובן והכי חשוב אנשים טובים שפגשתי בדרך.

ביומי הראשון בנסיעה שגרתית מהעיר לאחד הכפרים עשינו עצירה בפאתי כפר דיגים קטן . הסתבר להפתעתנו שכל יום בשעה קבועה נוהגים פילי הבר שבסביבה להגיע לאזור זה ולהתרועע עם המקומיים ועם המאכלים שמביאים להם. נפעמתי ממערכות היחסים בין תושבי המקום לפילים אלו.

ציורי קיר בלובי של בית מלון בסרילנקה. מלון שממוקם על שפת הים וכל העיצוב שלו נועד לחבר בין הפנים והחוץ, בין הנופים למרחב הפנימי

 

כמה שמח החלל המרכזי הזה שעוטר בדמויות וסמלים בשלל צבעי הקשת.

באזור אחר במהלך טיול יום בשמורת טבע גדולה הגעתי למקום שנראה סוראליסטי  והזוי, כאילו נלקח מאחד מציוריו של האומן סלבדור דאלי….השקט והיופי של המקום הזה עוד ילוו אותי זמן רב. ממש צוהר לעולם אחר בו יכולתי להתמזג עם הטבע.

באזור אחר בסרילנקה הגענו לשמורת טבע שם באמצע השמורה בנו בית מלון אקולוגי המשתלב בטבע וכל המערכות בו תומכות בשימור הסביבה. ראוי להתפעלות. לא האמנתי כי במדינת עולם שלישי יהיה להם את התבונה והמחשבה ליצור פרויקט גדול וייחודי כמו זה, מה ששימח והפתיע ותזכר כי עלינו להיזהר מלהניח הנחות…

זהו צילום של אחד מהמרחבים הפתוחים שמקיפים את בית המלון המיוחד הזה. כמובן שמערכת ההשקיה וכל הגינה מתחזקת ממים שעברו התפלה ונמצאים במערכת אקולוגית יעילה המכבדת את השמורה בה המלון נמצא.

 

 

 

 

 

 

 

 

פגשנו בשמורות הטבע פילים, קופים, ואפילו טווסים. ראיתם פעם טווסים בטבע? מחזה מרהיב… השניים האלו היו עסוקים בתגרה כדי להרשים את אחת הטווסיות בסביבה….

ומעל הכל… שוחחתי במהלך הביקור שם עם תושבים שונים כפריים עירוניים… ראיתי את העוני בו אנשים אלו חיים ולמדתי מהם שאימוץ רעיונות בודהיסטים יחד עם התרבות בה הם חיים  מאפשרים להם לחיות בתחושה של הודיה על הקיים, השלמה עם מה שאין באפשרותם לשנות, ובעיקר בחירה לשמוח ממה שיש לחיים להביא לפתחם.

 

משפחה שלמה על קטנוע…האופנוע הוא כל רכושם … גרים בבקתה קטנה באמצע שום מקום . ומחויכים. בכל הזדמנות.

 

אין ספק שלנו הישראלים יש הרבה מה ללמוד מהם.

נכתב והועלה מאי 2017

כל הצילומים מקוריים שלי , צולמו ע"י מיטב זמיר. כל הזכויות שמורות