השראה דצמבר 2016  

השראה מתחברת אצלי ליצירה, לשמחת חיים, למחשבות חדשות, חוויה, מעין דלת שנפתחת לעוד נושא, לעוד חוויות לעוד הזדמנויות חדשות. מקורות ההשראה שלי הם רבים ואני מטפחת אותם.

אנשים יוצאי דופן מעוררים בי השראה, מקומות מיוחדים (למשל מקדש האדם בדמנהור), שמורות טבע ( למשל שמורת באבא בויאטנם), אומנות , שירה, סרטים יוצאי דופן, בעלי חיים, מטפלים ואנשי רוח שמפעל חייהם שיפר את איכות חייהם של אנשים רבים.

אבא שלי, אבי זמיר,  זכרו לברכה היה ועודנו מקור השראה אדירה לחיי.
הן בחייו מלאי העשייה והמשמעות, הן בערכים שקיים והאמין, והן במותו . האיש המבריק הזה יכל לנהל שיחות עומק סופר אינטליגנטיות במגוון נושאים .החל מנושאים כמו אוירודינמיקה (המקצוע שלמד בטכניון), ממשיך ב …מתמטיקה ,פיזיקה, כימיה, ביולוגיה  מדע וטכנולוגיה והן בתחומים כמו  משא ומתן, פסיכולוגיה, שירה, תנ"ך, גמרא, מכוניות, מחשבים ועוד ועוד… איש אשכולות אמיתי . הוא לימד אותי על שמחת חיים, כזו שנובעת מבחירה למרות ועם מה שהחיים מביאים איתם . לקרוא ללא הרף כמה שיותר וללמוד. הוא הדגים איך חי אדם אופטימי עם אנרגיות אדירות, יכולות למידה אוטודידטקית מעוררת התפעלות.

יכולתי לכתוב עליו לפחות עוד 200 עמודים בערך אבל אסתפק בכמה שורות שכבר כתבתי…

שמשון רוזן, ז"ל, טייס קרב לשעבר , חבר, ( וגם בוס לשעבר מימי עבודתי בחברת ההיטק ביויאר), השאיר חותם בל ימחק על חיי. החיוך שלו שברגע היה מאיר את החדר אליו נכנס, אהבת החיים שבו, התחביבים המרובים הטיולים חובקי העולם. הוא ידע לתת ולקבל אהבה, והיה מסוגל לנהל שיחות מתוך הגיון ותבונה מרובה יחד עם רגישות והקשבה יוצאי דופן. הוא ידע לשלב בין מסירות לעבודה לבין התמסרות וזמן שהקדיש למשפחתו הנפלאה ולתחביבים שונים. הוא לא פספס אף הזדמנות להושיט יד לעזרה למי שנקרא בדרכו.

לרשימת ההשראה שלי מצטרפת

מורתי האהובה ליוגה סיוון עשת. האישה הצעירה הזו מלמדת בסטודיו הפרטי שלה בהוד השרון יוגה נשית. עד שפגשתי אותה לא באמת התחברתי ליוגה… ולא שלא ניסיתי.. ניסיתי  וזה פשוט לא הקליק לי. זה שעמם אותי, ובעיקר הרגיש לא מחובר לי לגוף ובטח לא לנשמה. סיון מלמדת דרך היוגה איך להקשיב לגוף, איך לתרגל את הגוף נכון עם רספקט פנימי ועם הבנה שכל איבר קשור ומשפיע על כל איבר אחר. כמו במארג החיים . האהבה והשקט שיהא מביאה איתה לכל מפגש מורגשים הן ברמת התא והן בשמחה שיש בגוף כשיוצאים משיעור שהנחתה. תודה סיון שלימדת אותי שתרגול פיזי יכול להיות גם כיפי ולא רק עוד משימה והתחייבות לשם הבריאות.

ישנם מקורות רבים נוספים להשראה שלי…

מה מחבר אותך להשראה?

איזה ארוע / אדם/ חויה השפיעו על מי שאת או אתה?

אשמח שתשתפו אותי….

בברכת התחברו להשראה שלכם,

מיטב